Зміст — Грудень (12/2019)

 

АКТУАЛЬНО

4. Новини

 

10. Нормативні акти, що набирають чинності в грудні

 

ТЕНДЕНЦІЇ

12. Держбюджет-2020: ні соціалки, ні інвестицій

Держбюджет-2020 прийняли вчасно, але задоволених ним вкрай мало. Документ досить консервативний, в ньому немає значного поліпшення ані для соціальної сфери, ані збільшення держінвестицій, ані галузевих програм розвитку економіки. У Кабміні прямо говорять, що не змогли знайти передумов для економічного зростання у 5 % на рік. За підсумками I півріччя в документ вноситимуться зміни, проте вони також не стануть революційними.

 

ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ

18. Beyond budgeting, або коли компанії доцільно відмовитись від класичного бюджетування

Бюджетування, яке добросовісно працювало на фінансових директорів багато років, сьогодні є безпорадним. Ніхто певно не знає, що буде завтра з виручкою, витратами і курсами валют. У наведеній статті обговоримо те, як керувати грошима, не вдаючись до того, що може трапитися в майбутньому,  та що може стати альтернативою звичним бюджетам.

 

РЕКЛАМА И PR

26. ТОП ошибок в создании корпоративного сайта

В этой статье речь пойдет о том, как сделать корпоративный ресурс и при этом избежать наиболее распространенных ошибок. Или уменьшить их количество

 

ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ

36. Інкрементальне бюджетування та бюджетування з нуля: складання і виконання

Бюджетування є в багатьох компаніях, але не завжди працює. Чому? Тому що далі складення плану справа не йде. А бюджет потрібно не тільки правильно скласти, а й виконати. У матеріалі на практичних прикладах розглянемо, що таке бюджетування, яку роль відіграє в компанії та що потрібно врахувати при його складанні. Хто повинен займатися бюджетуванням в компанії? Що робити після того, як план готовий та оцифрований? Та в яких випадках краще використовувати інкрементальний метод бюджетування і метод бюджетування з нуля?

 

ПРАВОВЕ ПОЛЕ

57. Інтелектуальна власність: напередодні значних реформ

Уже2020 року Україна може вирішити значну частину проблем, які накопичилися у сфері захисту інтелектуальної власності. Задля цього в парламенті зареєстровано три необхідні законопроекти — № 2255, № 2258 та № 2259, покликані створити дієвий механізм для боротьби з «патентним тролінгом», а також підвищити рівень охорони прав інтелектуальної власності на винаходи та корисні моделі до європейського, імплементувати вимоги Угоди про асоціацію.

 

ПЕРЕВІРКИ

63. Відновлення перевірок від держпраці

Питання контролю за трудовими правовідносинами завжди було досить актуальним, як для роботодавців, так і працівників. Досі існує багато «тіньових» працівників, працевлаштування яких офіційно не оформлене та чиї права не захищені. Тому зрозуміло, чому регуляторний орган намагається визначити спосіб здійснення державного контролю в сфері трудових відносин.

 

ДОКУМЕНТООБІГ

69. Облікова політика підприємства 2020

Практика доводить, що більшість підприємств не приділяють достатньо уваги розробці та затвердженню розпорядчого документа про облікову політику. Він має достатньо формальний характер, оскільки приймається радше для того, аби мінімально виконати вимогу про його наявність та в поточній діяльності підприємства використовується в рідкісних випадках. Таким чином, на порозі нового фінансового 2020 року було б не зайвим вкотре нагадати про основні питання щодо ключового елемента системи організації бухгалтерського обліку на підприємстві.

 

УПРАВЛІННЯ ТА ДЕЛЕГУВАННЯ

73. Точка опори в епоху змін

Як можна охарактеризувати кількома словами настрій та стан бізнесу в Україні сьогодні? Хаос, паніка, невпевненість, очікування. Хаос — в планах, які не витримують натиску обставин. Паніка через ситуацію з відтоком кадрів за кордон. Невпевненість в політичній обстановці в країні. Очікування — буде чи не буде черговий транш від МВФ, що станеться з національною валютою, цінами на паливо і т.д. Величезна кількість обставин, які створюють аж ніяк не піднесений настрій.