Як правильно підвести підсумки дня?

Як правильно підвести підсумки дня?Юлія Бойко,

старший бізнес-тренер BogushTime

ВИПУСК №10 (ЖОВТЕНЬ, 2019)

 

Часто запитують: «Коли рекомендується проводити аналіз прожитого дня?». У невеликій статті дамо відповідь не тільки про те «коли?», але і розповімо про те, «як?»

 

Найкраще підводити підсумки вже наприкінці дня. По суті, це останній процес, який відбувається перед сном. Після нього рекомендую тільки два процеси: секс і сон. Причому, запевняю, що обидва ці процеси будуть якіснішими, якщо вечірню оцінку прожитого дня ви проведете ДО, а не після них.

 

Вечірню оцінку дня можна розділити на два етапи:

Перший — підведення підсумків по завершенню робочого дня.

Йдучи з роботи, всі робочі завдання відразу ж переводите в майбутні періоди. Це необхідно для того, щоб завершувати всі цикли, пов'язані з роботою, і не нести цю інформацію додому.

 

Другий — вже безпосередньо перед сном — щоб проаналізувати весь свій день в комплексі.

Для цього перегляньте ваш прожитий день і перенесіть інформацію туди, де вона може стати в нагоді в майбутньому. У багатьох людей є проблема з тим, що вони, гортаючи сторінку планувальника, залишають в минулому прожитому дню масу корисної інформації, яка може ще стати в нагоді.

 

Наприклад, у вас сьогодні відбулася зустріч з партнером, і у зв'язку з цим виникли майбутні завдання. Якщо ви їх відразу не розмістите в планувальнику на тиждень вперед, на місяць вперед і т. ін., то в щоденній метушні можете забути про щось важливе і потрапити в ситуацію, яку потім сприймете, як форс-мажор. Хоча насправді це не форс-мажор, а недоліки в плануванні. Тому дуже важливо розподілити інформацію скрізь, де вона може знадобитися.

 

Аналіз помилок

Якщо день був не дуже ефективним, або щось сьогодні відбувалося не так, як ви планували, задайте собі три простих, але дуже дієвих питання:

1. «Що мені сьогодні вдалося зробити і чому»? Це питання необхідне для того, щоб похвалити себе і вивести свої успішні дії на рівень усвідомлюваних.

 

Придбати повню версію статті