Вмикай реактивний двигун: як навички тайм-менеджменту змінюють життя

Кожен, хто бажає розвиватись, зробить усе, аби бути максимально продуктивним і правильно організувати свій час. Люди не є ідеальними, але це не означає, що до ідеалу не можна прагнути. У кожного буває період, коли все «валиться з рук», і здається, що життя втрачає цілісність. У такому випадку варто зупинитися, оцінити свою завантаженість і зрештою почати власний проект із самоорганізації

ВИПУСК №2 (ЛЮТИЙ, 2019)

 

Вмикай реактивний двигун: як навички тайм-менеджменту змінюють життяЧас надто цінний, щоб витрачати його на непотрібну роботу. Розпланувати свій день та навчитися розпоряджатися часом допоможуть методи тайм-менеджменту. Ми підготували для вас огляд найбільш популярних із них.

Універсальної методики не існує, тож кожен може підібрати метод до душі та за бажанням змінювати його час від часу.

 

Матриця Ейзенхауера

Ця методика створена Дуайтом Ейзенхауером, відомим як 34-й президент США. Цей метод є одним із найвідоміших та найефективніших для короткострокового планування.

 

Суть методики полягає в тому, щоб поділити усі завдання, справи і зустрічі на категорії і відповідно розставити пріоритети. Сама ідея матриці Ейзенхауера полягає в тому, щоб розділити справи за ступенем важливості та терміновості. Часто люди плутають «важливе» і «термінове», насправді це не одне й те саме, оскільки справи можуть бути неважливими, але терміновими. Так само як і важливими, але нетерміновими.

У першу чергу необхідно з’ясувати те, які справи зовсім не мають користі, і визначитись, чи потрібні вони взагалі.

 

Щоб зрозуміти, як діє матриця Ейзенхауера, необхідно ілюструвати цю методику. Вона складається з чотирьох квадратів, які мають різний пріоритет.

 

З лівого нижнього кута квадрата проводимо вісі Х та Y. Вісь Х назвемо важливість, а вісь Y — терміновість.

І відповідно до цих вісей розташовуємо в квадрати свої справи.

 

1-й квадрат: термінові, але неважливі справи

По суті, це справи, які лише відволікають нас від поставлених цілей і більш важливих справ. Але такі справи все одно є і потребують швидкої відповіді.

 

Такі справи легко сплутати з важливими через їхню терміновість. Ці справи не є вашою ціллю і не несуть користі вашому розвитку, але їх необхідно зробити.

 

До прикладу, у вас є безліч справ, які дійсно для вас важливі, але бос дає завдання, від якого не можна відмовитися, і при цьому виконати його потрібно негайно. Ви відкладаєте більш важливі справи, аби приділити час терміновому завданню. Цю справу не можна віднести до 2-го квадрата, оскільки вона ні на крок не наближає вас до поставленої цілі.

 

Придбати повну версію статті