Управління радістю

ВИПУСК №1 (СІЧЕНЬ-ЛЮТИЙ, 2020)

Управління радістюОксана Долгова,

cертифікований бізнес-тренер BogushTime

 

Радість — таке просте і повсякденне поняття. Одначе замало обговорюване. Втім, саме радість надає нам усвідомлення того, що «все в наших руках».

 

Радість — що воно таке?

Давайте спочатку з’ясуємо, що це таке — радість. Це емоція. Настрій. Це вміння відчувати позитивні емоції від того, що ви робите, від того, що ви очікуєте, від того, що ви мрієте. Такий список можна продовжувати довго. Радість виникає в момент, коли ви щиро позитивно сприймаєте якусь ситуацію. Напевно, багато хто хоче утримувати цей стан і радіти кожній хвилині — а це вже має назву «щастя».

Чи кожен може бути щасливим і радісним? Радість приводить до того, що людина є щасливою.

Людина радіє тоді, коли отримує те, що хоче. Це може бути матеріальне або не зовсім. Наприклад, придбання автомобіля, або народження дитини, або подорож  до країни, яку вже давно хотіли відвідати.

 

Для того щоб бути щасливим, необхідно хотіти, необхідно мати бажання.

 

Однак проблема в тім, що часто-густо людина думає, що хоче, а насправді це хоче не вона, а її оточення. І виявляється, що вона виконує бажання не свої, а чиїсь. І вона дивується, чому не отримує задоволення від отримання бажаного. Так, наприклад, є сім’я, і кожен у сім’ї хоче автомобіль, і чоловік змушений купити автомобіль, бо дружина щодня цькує «я нічого не встигаю… ось якби була машина…». Діти, чуючи, про що балакає мама, теж хничуть. І він ніби вже також хоче… Купує… А щастя немає. Тому що саме йому треба займатись усіма проблемами, пов’язаними з покупкою, а йому на роботу достатньо і службової машини — він і так добре почувався. І ніби сімейне бажання виконане — а радості немає. Таких прикладів безліч. І вони мають відношення до стосунків, до яких людей спонукають, до роботи і т.ін.

 

Що ж робити?

Треба мати бажання, і що більше — то краще.

 

Бажання повинні стосуватись усіх напрямків життя, зокрема це:

• особистий,
• сімейний,
• робочий,
• суспільний.

 

Також мріяти необхідно не з позиції «треба», а з позиції «хочу». Не хтось мене зобов’язав, а я так роблю тому, що мені це хочеться. Однак тут може вас спікати пастка. Ви можете щось захотіти не зовсім екологічне. Тому завжди мрійте з позиції, «а де я хочу опинитись через 5 років», і тоді бажання зробити щось не зовсім доброзичливе зникне. Що я маю на увазі. Наприклад: мені треба гроші. О, можу обікрасти когось чи щось, а ви подумайте, чи готові ви провести наступні кілька років у в’язниці, як до того поставиться ваша сім’я, яку ви дуже любите. Це можливо занадто перебільшений приклад, однак зрозумілий.

 

Отже, якщо ви хочете гарну сім’ю, вже сьогодні можете почати займатись спортом, знайомитись, гарно заробляти і т.ін.

 

Радість виникає тоді, коли ви маєте багато бажань і щодня просуваєтесь до них.

 

Окрім того, обов’язково мають бути проміжкові результати, які будуть для вас маячком, що ви рухаєтесь правильним шляхом.

 

Придбати повню версію статті