Точка опори в епоху змін

ВИПУСК №12 (ГРУДЕНЬ, 2019)

Точка опори в епоху змінОлена Александрова,

керуючий партнер, виконавчий директор і сертифікований бізнес-тренер компанії BogushTime

 

Як можна охарактеризувати кількома словами настрій та стан бізнесу в Україні сьогодні? Хаос, паніка, невпевненість, очікування. Хаос — в планах, які не витримують натиску обставин. Паніка через ситуацію з відтоком кадрів за кордон. Невпевненість в політичній обстановці в країні. Очікування — буде чи не буде черговий транш від МВФ, що станеться з національною валютою, цінами на паливо і т.д. Величезна кількість обставин, які створюють аж ніяк не піднесений настрій.

 

Непросто знайти причини для оптимізму. Україна не є привабливою для іноземних інвесторів: корупція як і раніше зашкалює, а приріст ВВП в розмірі 2-3 %, дуже не дотягує до європейських норм в 5-7 %. Кулуари великого і малого бізнесу іскрять тривогою і напругою, на перший погляд — виправданими, але...

 

Якась нестиковка понять не давала мені спокою під час участі в останніх дискусіях ключових бізнес-спільнот України. Стислі витяги цих дискусій можна було б позначити фразою: «Все погано — чекаємо, що буде далі».

 

Складається враження, що великі компанії не ототожнюють себе з причиною того, що відбувається в країні, а лише тільки приймають слідства цього як данність.

 

Придбати повню версію статті