Сила інерції: податкові надходження за 4 місяці 2020 року

ВИПУСК №6 (ЧЕРВЕНЬ, 2020) | читати на сайті Живого Журналу →

Володимир Хоменко

 

Сила інерції: податкові надходження за 4 місяці 2020 рокуЯкщо в перші два місяці року зовнішні фактори, пов’язані з пандемією СOVID-19, не позначилися на економіці, то вже в березні та квітні деякі підприємства змушені були обмежити або взагалі зупинити свою діяльність. Попри такі перешкоди, рівень надходжень за окремими податками навіть перевищив минулорічні показники. Але намітились і тривожні симптоми зниження рівню сплати податків

*За даними Державної податкової служби України.

 

Інерційні явища в економіці України, навіть у перші місяці оголошення карантинних заходів, не вплинули на те, що за окремими видами податків спостерігалася позитивна динаміка. Половина березня та квітень поточного року, проти аналогічного періоду минулого року, показали, що надходження до державної скарбниці суттєво не зменшились. Але за окремим видами податкових надходжень можна зробити висновок, що показники наступних місяців будуть набагато гіршими.

 

За січень-квітень поточного року до загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 86 966,1 млн грн.

 

Приріст надходжень до загального фонду проти січня-квітня минулого року (у співставних умовах та без урахування територій, що не підконтрольні українській владі) становив 3,4 % або збільшився майже на 2 887,9 млн грн.

 

Придбати повню версію статті