Сплачуємо ПДВ розумно!

Будь-який суб’єкт господарювання, за винятком неприбуткових, розпочинає свою діяльність із метою отримання прибутку. А тому, окрім питання, як отримати дохід від діяльності, постає й інше: як скоротити витрати, до яких належать і податки, вагоме місце серед котрих відводиться податку на додану вартість?

ВИПУСК №2 (ЛЮТИЙ, 2018)

 

Віталий Бахуринський,

адвокат, старший партнер Safir Law&Finance

Розміри ставок ПДВ в Україні визначені ст. 193 Податкового кодексу України:

а) 20%;

б) 0%;

в) 7%.

 

Сплачуємо ПДВ розумно!Звісно, кожнен сумлінний суб’єкт підприємницької діяльності бажає зменшити податкове навантаження винятково у законний спосіб.

Сучасні підприємства, які орієнтуються на довготривалу діяльність та позитивний імідж, усе частіше обирають використання дозволених законом можливостей зменшення податкового навантаження, а саме — податкове планування.

 

У сучасних умовах господарювання істотно зростає роль податкового планування через те, що в період кризи загострюється проблема нестачі вільних оборотних активів на підприємствах, відповідно, легальні шляхи мінімізації податкових платежів можуть спричинити часткове вирішення зазначеної вище проблеми.

 

Податкове планування — це цілеспрямована діяльність підприємства, орієнтована на максимальне використання всіх можливостей чинного законодавства з метою досягнення найвищого фінансового результату шляхом законної оптимізації господарської діяльності підприємств з точки зору її податкових наслідків.

 

Полегшити навантаження зі сплати ПДВ можна, оптимізувавши його, тобто здійснити організаційні заходи в межах чиного законодавства, пов’язані з вибором часу, місця та видів діяльності, створенням і супроводом найефективніших схем і договірних взаємин.

Податкове планування — процес творчий, який потребує індивідуального підходу.

 

Читати далі →