Що говорити, якщо не знаєш відповіді?

Що говорити, якщо не знаєш відповіді?Людмила Богуш,

BogushTime

ВИПУСК №9 (ВЕРЕСЕНЬ, 2019)

 

Ви ніяковіли чи втрачали авторитет перед публікою, відчували опір аудиторії, а то й зовсім могли втратити контроль над нею? А для спікера вкрай небажано «падати обличчям в бруд», бо можна і не досягти мети виступу

 

Нерідко, виступаючи перед аудиторією, кожен мав справу із ситуаціями, коли учасники ставили запитання, а ви не знали, як на нього відповісти.

Причини могли бути різними:

• ви не відповідаєте за ту сферу, щодо якої було питання;

• ви не досліджували цю тему раніше, або це питання для вас є надновим;

• ви просто не компетентні в поставленому питанні і т. ін.

 

Чи можете ви не знати відповіді на певне питання? Звісно, можете. Немає в світі людини, яка знала б відповіді на всі питання.

 

Немає в світі людини, яка була би компетентною в абсолютно всіх сферах життя. Так не буває. Тому припиніть себе карати за це. Однак не варто розмірковувати про те, що я хочу сказати «забийте» і не переживайте з приводу ваших провалів. Висновки обов'язково потрібно зробити і винести уроки, які допоможуть не потрапляти в такі ситуації в майбутньому.

 

Справа в тому, що в суспільстві існує стереотип, який говорить про те, що спікер — це «гуру». А раз він гуру, він не може чогось не знати.

 

«Раз ти вийшов на сцену, ти точно повинен знати про щось більше за мене, інакше навіщо мені витрачати час на те, щоб тебе послухати», — вважають люди в аудиторії.

 

Це всього лише стереотип і це зовсім не є правдою. Однак не враховувати вплив цього переконання на настрій публіки не варто.

 

Далі я наведу набір рекомендацій і прикладів, які допоможуть вийти зі складних ситуацій в момент, коли ви не будете знати відповідь на якесь питання під час виступу.

 

Придбати повню версію статті