Рятувальне коло: допомога від держави з часткового безробіття

ВИПУСК №6 (ЧЕРВЕНЬ, 2020) | читати на сайті Живого Журналу →

Володимир Хоменко

 

Рятувальне коло: допомога від держави з часткового безробіттяВимушене безробіття, пов’язане з дією на території України карантинних заходів, боляче вдарило по бізнесу. Найбільш вразливими стали малий та середній бізнес. Так звана фінансова подушка, якою можна було би скористатися під час припинення діяльності, була в нього не такою великою та товстою, щоби пережити ці часи.  Нарешті, держава робить перші  непевні кроки — планує виплату фінансової допомоги з часткового безробіття

 

Домогтися від держави податкових послаблень, пільг чи навіть грошей у вигляді компенсацій — справа важка, а інколи навіть безнадійна. Саме тому, поки «залізо гаряче», слід скористатися можливістю отримати кошти для своїх працівників, які вимушено працюють неповний час.

 

Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22.04.2020 р. № 306 (далі — Порядок).

 

Порядок передбачає виплату допомоги з часткового безробіття на період карантину. Допомога складається з коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Гроші мають надати міські, районні та міськрайонні центри зайнятості та філії регіональних центрів зайнятості  роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва. Кошти призначено для виплати допомоги працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати, внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок  карантину.

 

Допомогу у зв’язку із частковим безробіттям на період карантину надає центр зайнятості. Роботодавець використовує ці кошти для виплати застрахованим особам, з якими оформлено трудові відносини, крім осіб, які отримують пенсію та з якими не припинено трудові відносини. Кошти виплачують у разі втрати застрахованими особами частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу через зупинення (скорочення) діяльності. Для отримання такої допомоги роботодавець повинен зібрати всі необхідні документи та звернутися до центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати відповідні документи (схема).

 

За отриманням коштів для виплати працівникам допомоги з часткового безробіття на період карантину роботодавець може звернутися протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності. Розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

 

Допомога має бути надана за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду.

 

Придбати повню версію статті