Революційні ідеали криптовалюти: проблеми регулювання

Революційні ідеали криптовалюти: проблеми регулюванняЮлія Старовєрова,

FCCA, консультант з аудиту Kreston GCG

ВИПУСК №10 (ЖОВТЕНЬ, 2019)

 

Катання на американських гірках з біткойном і криптовалютами викликало інтерес у багатьох інвесторів. Незважаючи на вражаючу вартість криптовалюти, професіонали визнають, що основна інновація технології блокчейна і втілених в ній ідеалів — це революційно

 

Блокчейн може демократизувати розподіл вартості так само, як Інтернет демократизував поширення інформації. Коли ми говоримо про цей одноранговий обмін цінностями, ми зазвичай думаємо про гроші, але технологія може дозволити будь-якому цифровому активу обмінюватися децентралізованим способом.

 

Термін «криптовалюта» використовувався в якості всеосяжного для позначення власних монет і токенів, що застосовують блокчейн, а також фактичних криптовалют.

 

Але насправді ці криптовалюти виконують різні функції і мають бути відповідним чином класифіковані. Класифікуючи їх як валюти, товари або токени, ми можемо почати оцінювати їх юридичний, податковий і бухгалтерський вплив.

 

Криптовалюта

Націлена на те, щоб бути цифровою формою грошей, що відповідає атрибутам магазину вартості, одиницям рахунку і засобам обміну. Це не означає, що всі криптовалюти незаперечно відповідають цим критеріям, але їх головна мета — досягти цього статусу. Наразі існують сотні криптовалют, що починаються з біткойнів, кожна з яких надає різні атрибути (наприклад, zcash пропонує гарантії конфіденційності).

 

Якщо криптовалюти використовуються як спосіб оплати або отримання платежу між сторонами, вони діють як засіб обміну, і тому можуть розглядатися як грошові кошти або їх еквівалент. Однак очікується, що грошові еквіваленти зажадають підтримки з боку центрального банку.

 

Придбати повню версію статті