Рахунок в іноземному банку: які «страхи» варто перебороти компанії

Рахунок в іноземному банку: які «страхи» варто перебороти компаніїВИПУСК №11 (ЛИСТОПАД, 2019)

Тетяна Причепа,

Старший юрист EBS

 

Нерідко українській компанії потрібно відкрити рахунок в іноземному банку. У цей момент виникає безліч питань та «внутрішніх страхів» щодо того, чи законно це взагалі, які умови його використання та які обмеження існують для компанії при здійсненні операцій через такий рахунок. Ми пропонуємо розглянути основні побоювання.

 

Страх 1. Чи законне відкриття рахунка українською компанією в іноземному банку?

Відповідь. Безперечно, так. Право на відкриття рахунка за кордоном прямо передбачено чинним законодавством України, зокрема Господарським кодексом України та Законом України «Про валюту і валютні операції».

 

Страх 2. Для відкриття рахунка в іноземному банку компанія повинна мати ліцензію, для отримання якої належить звернутись до Національного банку України.

Відповідь. На сьогодні для відкриття рахунка за кордоном не вимагається отримання ліцензії або іншого дозвільного документа від будь-якого державного органу.

 

Вимога про отримання індивідуальної ліцензії при переказі коштів із України була скасована у лютому 2019 року.

 

Страх 3. Компанія має повідомити податкову про відкриття рахунка в іноземному банку.

Відповідь. Чинне податкове законодавство України не встановлює обов’язку компанії повідомляти українські податкові органи про відкриття рахунка в іноземному банку. Водночас така вимога має бути виконана компанією стосовно Національного банку України, а саме компанія повинна повідомити вказаний орган не пізніше трьох днів після відкриття рахунку. Також щомісячно компанія має подавати до Нацбанку статистичну звітність за таким рахунком.

 

Страх 4. Через рахунок, відкритий в іноземному банку, українська компанія не має права здійснювати господарську діяльність.

Відповідь. Отримувати кошти від іноземних компаній на іноземний рахунок від ведення господарської діяльності українська компанія має право. Жодних обмежень щодо виду чи обсягу таких надходжень українське законодавством не містить.

 

Придбати повню версію статті