Податкові зміни: що чекає на нас у 2018 році?

Наприкінці 2017 року бізнес традиційно очікував отримати «під ялинку» чергові податкові зміни. Але відмінність від податкових новацій попередніх років у тому , що такі зміни повинні були відбутися в інтересах самого бізнесу. Що маємо в реальності — з’ясовуймо в матеріалі

ВИПУСК №1 (СІЧЕНЬ, 2018)

Податкові зміни: що чекає на нас у 2018 році?

Основні новації

Так, зміни мали б передбачати:

• Запровадження замість податку на прибуток податку на виведений капітал.

• Переведення в тесовий режим або призупинення системи блокування податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ПН/РК у ЄРПН).

• Створення органу фінансової поліції/служби фінансових розслідувань, що повинно б було виключити можливість силового тиску на бізнес, перевести роботу відомства у формат аналітичного центру, так званих «білих комірців».

 

Замість цього платники податків укотре отримали підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму (відповідно, на 16,3% та до 9%). Однак на тлі прогнозного зростання ВВП за 2018 рік до 3,5% (за останнім прогнозом Світового банку) збільшення соціальних стандартів призведе до зростання інфляції та додаткового податкового навантаження на платників податків, зокрема на малий бізнес.

 

Водночас для запровадження змін (слово «реформи» усе складніше застосовувати після тривалого паплюження їх значення), які, на думку представників бізнесу, змогли б активізувати ділову активність та вивести відносини з контролюючими органами на більш якісний рівень, відновити довіру між ними та платниками податків, не вистачило політичної волі.

 

Тому 2018 рік проходитиме в тренді 2017 року:

• з податку на виведений капітал — в обговореннях суми можливого «просідання» бюджету, компенсаторів таких втрат і дискусіях стосовно дати початку його запровадження з одночасним обговоренням імплементації рекомендацій BEPS із розробки заходів протидії розмиванню податкової бази та виведення прибутків;

 

Читати далі →