Податкові перевірки – 2018: хто й чому під прицілом податкової?

На початку лютого цього року Державна фіскальна служба (ДФС) оприлюднила перелік платників податків, які підпадають під планові податкові перевірки. Вагому їх частку становлять саме агропідприємства, представництва нерезидентів і фармацевтичні компанії. Такий вектор руху податківців є продовженням акцій по перевірках, що розпочалися ще в минулому році. І причин на цей курс більш ніж достатньо.

Наразі ми з’ясуємо не лише те, чому на вас націлилася податкова, але й на які операції вам слід звернути особливу увагу, аби мінімізувати податкові ризики

ВИПУСК №3 (БЕРЕЗЕНЬ, 2018)

Податкові перевірки – 2018: хто й чому під прицілом податкової?

Чому агробізнес тотально перевірятимуть у поточному році?

Агропідприємства вже забули про таку тиху «податкову гавань», як спеціальний режим із ПДВ, що дозволяв їм залишати суми ПДВ у власному розпорядженні та не сплачувати їх до бюджету. А от податкова квапиться перевірити, наскільки правомірно використовували підприємства цей пільговий режим. У випадку порушень, окрім «стандартного пакета» штрафів, накладається ще й 125% додаткових фінансових санкцій за неправомірне використання податкової пільги (п. 123.2 ПКУ). Зважаючи на обмеженість накладення штрафів 1095-денним строком податкова й поспішає «зірвати великий куш».

 

Представництва нерезидентів та фармацевтичні компанії завжди перебували під більш посиленою увагою податківців — особливо ті, що належать до так званих некомерційних представництв. Адже останні повністю фінансуються материнською компанією та здійснюють на території України допоміжну функцію з просування продукції на українському ринку. Інакше кажучи — не сплачують майже жодних податків. Утім податкова не втрачає надії перекваліфікувати некомерційне представництво в постійне, а знижки від материнської компанії означити як плату за маркетингові послуги та донарахувати ПДВ.

 

Мета № 1 «Програма максимум — спецПДВ»

Перевіряючи спец. ПДВ минулих періодів, податківці уважно досліджують три основні питання:

1) земля;

2) питома вага;

3) використання сум спецПДВ.

 

Читати далі →