Масові перевірки роботодавців: яка відповідальність загрожує порушникам

Своїм розпорядженням від 5 вересня 2018 р. № 649-р Кабінет Міністрів України доручив Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести в установленому порядку комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Зазначені заходи пропонується провести починаючи з 5 жовтня 2018 року

ВИПУСК №10 (ЖОВТЕНЬ, 2018)

 

Масові перевірки роботодавців: яка відповідальність загрожує порушникамНа сьогодні законодавством передбачено п’ять видів відповідальності за порушення трудового законодавства:

• адміністративна;

• кримінальна;

• фінансова;

• дисциплінарна;

• матеріальна.

Усі ці види відповідальності застосовуються незалежно один від одного.

 

На підставі результатів перевірки Держпраці притягують:

— посадових осіб до:

• адміністративної відповідальності;

• кримінальної відповідальності;

— підприємство до:

• фінансової відповідальності.

 

Посадову особу, яка винна у порушенні трудового законодавства або оплати праці, може бути притягнено до дисциплінарної та матеріальної відповідальності роботодавцем.

 

Адміністративна відповідальність

До адміністративної відповідальності посадових осіб підприємств, а також фізичних осіб — підприємців, якщо вони є роботодавцями, може бути притягнуто на підставі ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП).

 

Адміністративна відповідальність накладається на підставі рішення суду на посадових осіб підприємства. Підставою для рішення суду є направлений до суду протокол постанови про накладення адміністративного штрафу, який виписує інспектор з Держпраці під час перевірки роботодавців. Адміністративна відповідальність за наведені нижче правопорушення настає лише за умови, що характер цих порушень не тягне за собою кримінальної відповідальності. Тобто коли в діях відповідних посадових осіб немає ознак злочину.

 

Придбати повну версію статті