Ліміт каси: розраховуємо та встановлюємо

Документообіг і звітність

Нове касове Положення значно лібералізує правила розрахунку ліміту каси. У чому суть послаблень? Чи потрібно підприємству перезатверджувати діючий ліміт? Які документи складати для розрахунку ліміту каси?

ВИПУСК №5 (ТРАВЕНЬ, 2018)

 

Ліміт каси: розраховуємо та встановлюємоДо 05.01.2018 розрахунок ліміту каси підприємства виконували відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 15.12.2004 р. № 637 (далі — Положення № 637).

 

З 05.01.2018 набрало чинності Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (далі — Положення № 148). Тож із цієї дати розрахунок ліміту каси потрібно виконувати за правилами, установленими Положенням № 148.

 

Ліміт залишку готівки в касі (далі — ліміт каси) — це не що інше, як граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі фірми в позаробочий час і забезпечити роботу на початку наступного робочого дня (пп. 16 п. 3 Положення № 148). Суму готівки, що перевищує встановлений ліміт, необхідно здавати в банк для її зарахування на поточний рахунок.

 

Ліміт каси і строки здавання готівки до банку встановлюють підприємства, які проводять операції з готівкою. Починаючи з 05.01.2018 ці вимоги поширюються й на небанківські фінансові установи.

 

Читати далі