Legal Due Diligence: Важливе рівняння з багатьма невідомими

Фінансовий аналіз

Метою процедури due diligence є надання замовникові всебічної інформації про контрагента, його активи, потужності, податкові ризики

ВИПУСК №5 (ТРАВЕНЬ, 2018)

 

Legal Due Diligence: Важливе рівняння з багатьма невідомимиВітаю вас, ви власник бізнесу або його топ-менеджер, і ви знайшли того, хто здійснить вам постачання кукурудзи вже наступного понеділка по «смачній» ціні/розробить сайт за декілька днів/придбає для вас необхідні будівельні матеріали або виконає будь-які інші роботи чи надасть послуги. Тож ви знайшли його, того самого контрагента, з яким вашому бізнесу пощастить, або ж це просто черговий контракт, який потрібно укласти для забезпечення поточної діяльності компанії — неважливо, при цьому завжди ставте собі запитання: «Чи варто укладати цю угоду?». Саме на це запитання й має надати відповідь процедура due diligence.

 

Слід звернути увагу на певні важливі моменти цієї процедури, щоб мати ресурс для прийняття рішення

1. Збір та перевірка публічної інформації про контрагента

Життя не стоїть на місці, і в 2018 році в Україні більшість інформації про контрагента є відкритою. Так, ви можете отримати інформацію про корпоративні права, судові спори, у яких він брав або бере участь, наявність податкового боргу. Якщо ваш контрагент є емітентом, то відкритою є інформація про розміщену ним звітність, власників великих пакетів акцій, правопорушення на фондовому ринку, загальні збори акціонерів. Доступною є інформація про власність й інші речові права та їх обтяження. Украй важливо проаналізувати наявні обтяження та права третіх осіб, оскільки це ті факти, які можуть виявитися в майбутньому й паралізувати процес.

 

Читати далі