Кодекс України з процедур банкрутства: значні зміни та новели у сфері банкрутства

Кодекс України з процедур банкрутства: значні зміни та новели у сфері банкрутстваВИПУСК №11 (ЛИСТОПАД, 2019)

Максим Лєщинський, старший юрист EBS

Ярослав Тимощук, юрист EBS

 

21 жовтня 2019 року набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства, яким впроваджено значні зміни та удосконалено процедуру банкрутства в Україні. Найбільш суттєвою зміною, що вноситься новим кодексом, є впровадження процедури банкрутства для фізичних осіб та фізичних осіб — підприємців

 

Для довідки

• Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 р. № 2597-VIII

• Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» втратив чинність на підставі Кодексу  України з процедур банкрутства від 18 жовтня 2018 р. № 2597-VIII

 

Насамперед розглянемо основні зміни у сфері банкрутства, які настануть після набрання чинності Кодексу України з процедур банкрутства у порівнянні із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а саме:

1. Закон, який регулював сферу банкрутства, став кодексом.

2. Кредитору більше не потрібні докази безспірності його вимог, розмір яких, для відкриття провадження у справі про банкрутство, не має значення (раніше встановлювалась обов’язкова вимога — не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати).

3. З’явився обов’язок подання доказів неплатоспроможності боржника, а також обов’язок авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень (раніше право вимоги грошової винагороди виникало в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника).

4. Пропуск тридцятиденного строку на пред’явлення вимог тепер не позбавляє кредитора статусу конкурсного, як це було у минулому, але позбавляє права голосу на зборах та комітеті кредиторів, тобто такі кредитори мають право лише дорадчого голосу.

5. Кредитори, які пропустили строк на пред’явлення вимог, потрапляють у четверту чергу задоволення вимог, а не у шосту.

 

Придбати повню версію статті