Гроші та працівники: вплив вакансії на фінансові показники компанії

ВИПУСК №4 (КВІТЕНЬ, 2020)

Гроші та працівники: вплив вакансії на фінансові показники компаніїОлександр Мельніков,

керівник напряму Executive Search в hh.ua | grc

 

Кадрові зміни – це просто неприємно. Це дорого. А ще дорожче – затягувати із закриттям вакантних посад. Від вас можуть звільнятись ваші співробітники, але вам варто зволікати з їхньою заміною

 

Прийнято вважати, що звільнення і пошук нової роботи – великий стрес. Наприклад, дослідники Холмс і Раге, вивчивши зв’язок між захворюваннями від різних життєвих ситуацій, дійшли висновку: психічним і фізичним хворобам передують серйозні зміни в житті людини. І звільнення посідає 8 місце з 43 можливих травмувальних подій.

 

Тому логічно, що без вагомої причини мало хто зважиться на те, щоб залишати «насиджене» місце й вирушати на пошуки кращої роботи та працедавця.

Що ж може підштовхнути до цього українських пошукачів?

• Дослідження hh.ua | grc, яке проводилось наприкінці 2019 року серед користувачів порталу, доводить: у будь-якій незрозумілій ситуації шукайте гроші. Для половини опитаних (50 %) причиною звільнення може стати низька заробітна плата.

• Майже стільки ж респондентів (45 %) повідомило, що змінять працедавця, якщо відчують застій на поточному місці роботи.

• Переманити цікавою пропозицією від іншої компанії можна 39 % опитаних.

• Ще третина респондентів (33 %) готові будуть змінити роботу, якщо перестануть відчувати до неї інтерес або якщо вона не буде приносити їм задоволення.

• У вашій компанії регулярно виникають конфліктні ситуації і співробітники сваряться між собою? Через це можуть звільнитись 32 % опитаних.

• Найменш імовірні причини для звільнення – це завелике навантаження (8 %) та особисті проблеми (4 %). Не варто дуже хвилюватися щодо кадрового відтоку через значні зміни в робочому процесі. Готовність звільнитись через це декларує 4 % опитаних.

 

Що ж відбудеться після того, як ваш підлеглий чи колега порушив тему щодо звільнення? Або коли на ваш стіл уже ліг папірець з назвою «Заява про звільнення»? У вашої компанії є два варіанти.

 

Сценарій 1.

Спробувати вмовити співробітника залишитись. Підвищити заробітну плату, запропонувати вести нові проєкти, підвищити на посаді або перевести в інший відділ, запропонувати повну або часткову компенсацію навчання. Чи є сенс це робити – питання досить дискутивне. З одного боку, утримати співробітника, який уже в курсі нюансів роботи у вашій компанії, а не витрачати час і гроші на пошуки та навчання нового, – вигідніше та простіше. Але з іншого, – це ніби піддатись на вимоги шантажиста. Поганий настрій, не вистачає на відпустку в Таїланді чи набрид занадто говіркий колега? Погрожуй начальнику звільненням! Тобто може скластись не надто вигідний прецедент для вас у довгостроковій перспективі.