Фінансовий директор: взаємодія з іншими службами компанії

ВИПУСК №6 (ЧЕРВЕНЬ, 2020) | читати на сайті Живого Журналу →

Олександр Козка

 

Фінансовий директор: взаємодія з іншими службами компаніїЗа обсягом виконуваних функцій фінансовий директор нерідко є другою людиною в компанії. Він керує не тільки фінансовою службою, а й іншими підрозділами. До вашої уваги інформація про те, які обов'язки фіндиректор повинен виконувати сам, які може довірити іншим службам і в яких напрямах він може співпрацювати з ними

 

Сфера повноважень

За своїм статусом фінансовий директор (Chief Financial Officer, CFO) є одним з вищих керівників компанії, до компетенції якого входить розроблення та проведення фінансової політики, забезпечення фінансової стійкості бізнесу, а часто і низка інших обов’язків.

 

Між тим, в Україні професія фінансового директора є порівняно новою, через що й досі сфера його відповідальності у нормативних документах чітко не визначена. Чинний Класифікатор професій (підклас КП 1231 «Керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники») містить професію «директор фінансовий». Але Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників не визначає завдань, обов’язків та кваліфікаційних вимог для такої посади. Втім, у штатних розписах багатьох суб’єктів господарської діяльності, особливо у сегменті середнього та великого бізнесу, така посада вже давно існує, а обов’язки CFO визначають внутрішніми (локальними) організаційно-нормативними документами суб’єктів господарювання.

 

Обов'язки фінансового директора залежать від багатьох складових. Насамперед, на них впливає організаційно-правова форма підприємства, види та масштаб бізнесу, внутрішня організаційна структура, бізнес-стратегія та пріоритети власників, ситуація на ринку та ще низка факторів.

 

Придбати повню версію статті