Чи дорогі програмні РРО? Чому все це не дуже зручно?

Чи дорогі програмні РРО? Чому все це не дуже зручно?ВИПУСК №11 (ЛИСТОПАД, 2019)

Микола Квятківський,

директор компанії «Гера-Сервіс»

 

Попри всю сучасність, впровадження цифрових РРО викликає супротив у підприємців. З’ясуємо причини.

 

1. Закупка програмного забезпечення сторонніх розробників.

Для зручного користування системою, скоріше за все, доведеться закупити програмне забезпечення сторонніх розробників. Програмні РРО — безкоштовні лише базові програми від ДПС та доступ до сервера.

 

2. Необхідний пристрій-носій, а часом навіть декілька

Той же смартфон/планшет. І, швидше за все, для підприємницької діяльності підприємець захоче застосовувати окремий, а не власний. Торгових точок може бути декілька. Найняті продавці теж навряд чи погодяться використовувати особисті гаджети.

 

3. Додаткові витрати для бізнесу

Кожен пристрій необхідно забезпечити зв'язком з Інтернет (Wi-Fi або 3G, 4G) та джерелом живлення, адже заряду батарей буде не вистачати. Це особливо проблематично на ринках, де часто торгують і єдиноподатники 2-ї групи. Та й у приміщеннях не завжди є зручний доступ до розетки, тому доведеться мати зовнішні батареї до смартфонів/планшетів.

 

4. Знадобиться консультація програмістів

Теж платна.

 

5. Друк чека

Можуть з'явитися покупці, які зажадають друкованих чеків або зі старими телефонами, які не можуть зчитати QR-код. Авжеж, їм можна відмовити, але все ж таки це можуть бути додаткові проблеми для підприємця. Тож необхідно буде додатково використовувати принтер чеків.

 

6. Неефективна робота каси

При масовому обслуговуванні клієнтів, наприклад при продажу кави «з собою», коли є черга і видача чеків, хай і електронних — це додатковий час. Уявіть черги, які можуть виникати через те, що пристрій «завис», немає зв'язку з Інтернет, розрядилася батарея тощо.

 

Придбати повню версію статті