Чарльз Доу: газетяр, який змінив фондовий ринок

ВИПУСК №5 (ТРАВЕНЬ, 2020)

Чарльз Доу: газетяр, який змінив фондовий ринокОлександр Козка

 

Легендарна особа Чарльза Доу й донині цікавить людей, пов'язаних з фінансами і фондовим ринком, попри те, що з дня його смерті минуло вже 118 років. Бізнесмен, видавець і навіть трохи філософ, він став втіленням американської мрії задовго до появи цього терміна. Напевне, саме тому історія його життя й успіху на часі, надихаючи до дій мільйони людей всього світу

 

Від репортера до аналітика

Творець всесвітньо відомого фінансового видання The Wall Street Journal, індексу Доу-Джонса, а також співзасновник компанії Dow Jones and Co, Чарльз Генрі Доу народився 6 листопада 1851 року в місті Стерлінг штату Коннектикут у родині фермерів. Проте робота на батьківській фермі обтяжувала його, тому щойно юний Чарльз досяг віку незалежності, він залишив Стерлінг. Хлопець почав працювати репортером у доволі великій провінційній газеті The Springfield Republican в Спрінгфілді штату Массачусет. До речі, юнак  не закінчив середню школу, і як це йому вдалося, історія замовчує.

 

Реальний шлях до фінансових вершин Доу почався у 1875 році, коли він став оглядачем економічної рубрики у великому виданні Нью-Йорка The Providence Sta. Там майбутній мільйонер писав статті про пошуки дорогоцінних металів та їх реалізацію. З часом його матеріали замість звичних репортажів стали набувати аналітичної спрямованості. У The Providence Sta Чарльз Доу зблизився з репортером Едвардом Девісом Джонсом, який був молодшим за нього на п'ять років. Джонс устиг трохи повчитися в Університеті Брауна — одному з престижних приватних навчальних закладів США. Проте кинув його заради роботи на Уолл-стріт. Трохи згодом друзі влаштувалися в одне із інформаційних агентств Нью-Йорка, працюючи в якому, Чарльз Доу серйозно захопився фінансовою аналітикою. Фактично він започаткував жанр фінансової журналістики, а не тільки винайшов знаменитий індекс.

 

Власна справа

Завдяки своєму аналітичному таланту, Чарльз Доу одним із перших побачив, як змінюється фінансовий ринок з появою на ньому нових великих корпорацій, що постійно об’єднувалися і намагалися захопити величезні обсяги у своїх сферах. Людині такого живого та допитливого розуму як Доу було тісно у царині журналістики. Чарльзу Доу було замало описувати біржові події. Він усвідомлював, що його обізнаність у цій сфері невпинно зростає, і рано чи пізно це дозволить йому вийти на біржу як безпосередньому учаснику.

 

Придбати повню версію статті