Бізнес у Європі: 5 важливих кроків

Кожен, хто бажає розпочати власну справу, мусить пройти через процедуру реєстрації суб’єкта господарської діяльності. В Україні тепер її спрощено як ніколи. Але чи все так просто за кордоном? Як відкрити фірму в Європі, на що звернути увагу та яка «ціна питання»? Відповіді на ці запитання — у статті

ВИПУСК №12 (ГРУДЕНЬ, 2017)

 

ОЛЕНА ПИЛИПЕНКО,

консультант, Gremi Personal

Бізнес у Європі: 5 важливих кроківУ бізнесі важливі всі нюанси, особливо ті, що стосуються державної реєстрації фірми та юридичного оформлення всіх необхідних для її існування документів. І якщо цей процес на території України є більш-менш зрозумілим, то на території інших країн потребує детального вивчення. На прикладі Польщі розгляньмо покроковий алгоритм дій у разі відкриття фірми за кордоном.

 

Ідея

Після того, як народжується ідея, виникає безліч запитань, пов’язаних з утіленням її в життя. Опрацювати їх, скласти бізнес-план, зробити певні дослідження та розрахунки є вкрай важливими моментами. Тому пункт перший — усе зважити й проаналізувати.

 

1. Документи (паспорт і бізнес-віза)

Починаючи із червня поточного року, громадяни України, які мають біометричні паспорти, можуть перебувати на території зони Шенген упродовж 90 днів протягом 180 днів. Водночас такий паспорт дозволяє працювати в Польщі такий самий проміжок часу. Безумовно, це значно полегшує життя українцям, і не лише в туристичному сенсі. Проте, аби залишитися на території Польщі більш як на 3 місяці, потрібна національна віза категорії D. Підставою для її відкриття стануть, власне, реєстраційні документи нової фірми.

 

В ідеалі, якщо немає карти поляка або карти побуту, одразу після отримання візи потрібно подати документи на оформлення карти тимчасового побиту. Це підтвердить серйозність намірів і дещо спростить усі подальші кроки. При цьому слід мати на увазі, що в деяких воєводствах (регіонах) Польщі документи на карту побиту розглядаються тривалий час (від 3 до 12 місяців).

 

Зокрема вартість:

• адміністративного збору візового центру — 15 євро;

• карти тимчасового побиту — 440 злотих (близько 100 євро).

 

2. Вимоги до реєстрації бізнесу особою — нерезидентом Польщі

Згідно з польським законодавством, особа, що не є резидентом Польщі, може вести господарську діяльність на території Польщі, якщо:

• така особа досягла віку 18 років та її закордонний паспорт є чинним не менш як 18 місяців;

• така особа має дозвіл на перебування на території Польщі та на провадження підприємницької діяльності (карта побиту, карта поляка, бізнес-віза);

• така особа має досвід ведення бізнесу у своїй державі або деінде.

 

Далі читайте у повній версії статті